Nie musimy przekonywać chyba już nikogo jak istotna jest sprawna komunikacja podczas uprawiania niektórych sportów – zarówno podczas treningu profesjonalnego jak i rekreacyjnego. Zwłaszcza w przypadku sportowców, którzy dopiero uczą się danej dyscypliny i muszą stale słuchać komunikatów trenera czy instruktora.
Nie inaczej jest podczas nauki jazdy konnej.
Lekcje często odbywają się w miejscu gdzie jednocześnie ćwiczy więcej osób wraz z instruktorami. Odległości między szkolonym jeźdźcem a instruktorem wynoszą od kilku do kilkudziesięciu metrów. Komunikacja w takich warunkach bez wsparcia bezprzewodowych interkomów jest trudna, jeśli w ogóle często po prostu nieskuteczna.
Dlatego cały czas rozwijamy naszą ofertę interkomów służących do komunikacji instruktora jeździectwa z uczniem lub uczniami. Także z własnych doświadczeń oraz opinii naszych klientów wiemy, że zarówno dla trenerów jak i jeźdźców dopiero uczących się jazdy konnej korzystanie z naszych interkomów z serii EQS było przełomem w treningu.
Oferujemy kilka modeli interkomów do jazdy konnej mGuide EQS:
  • mGuide EQS-5 – jednokierunkowy interkom do nauki jazdy konnej. Komunikacja w przypadku EQS-5 odbywa sie zawsze w kierunku od instruktora (nadajnik) do jeźdźca (odbiornik). Efektywny zasięg – 100 metrów w otwartym terenie. Na jednym placu lub hali do nauki może bez zakłóceń pracować do kilku zestawów z nadajnikiem (na osobnych kanałach).
  • mGuide EQS-4 – 2-kierunkowy interkom półdupleksowy. Umożliwia naprzemienną komunikację pomiędzy instruktorem a jeźdźcami. Zasieg tego modelu to nawet 1 kilometr lub więcej. Sprawdzi się więc nie tylko podczas treningu na zamkniętym terenie, ale także podczas przygotowań do zawodów w skokach czy jazdy w terenie.
  • mGuide EQS-3 – pełnodupleksowy interkom 2-kierunkowy o zasięgu do 250 metrów. Ten model umożliwia swobodną jednoczesną komunikację nawet 6 osób jednocześnie. Każdy może w tym samym momencie mówić jak i  słuchać.
Zapraszamy do sklepu mGuide.eu do działu Interkomy dla jeździectwa.

Systemy komunikacji dla jeździectwa

Systemy komunikacji w narciarstwie

Systemy komunikacji sędziowskiej

Systemy komunikacji w nauce pływania

Napisz do nas