Jeśli czytasz ten tekst to prawdopodobnie wiesz czym jest audiodeksrypcja i poszukujesz odpowiednich rozwiązań sprzętowych do niej. Dla tych z Państwa, którzy jednak nie są pewni, najpierw w trzech zdaniach postaramy się przybliżyć to pojęcie, a potem zaproponujemy najlepszy model sprzętu wspomagającego audiodeskrypcję.

Audiodeskrypcja to forma przekazywania sztuki, a także widowisk sportowych lub przyrody, w sposób możliwy do odbioru przez osoby niewidome.

Audiodeskrypcja swym zakresem obejmuje więc profesjonalne opisy do filmów, sztuk teatralnych i innych widowisk scenicznych, widowisk sportowych takich jak np. mecze piłki nożnej, a także opisy dzieł sztuki czy krajobrazów.

Tworzeniem treści audiodeskrypcji zajmują się specjaliści współpracujący z coraz liczniejszymi organizacjami wspomagającymi idee audiodeskrypcji.

Nasza firma dostarcza rozwiązania techniczne sprawiające, że zarówno przekaz jak i odbiór audiodeskrypcji staje się prosty i komfortowy, a także nieuciążliwy dla otoczenia (np. innych widzów seansu czy spektaklu).

Dzięki zastosowaniu radiowego przekazu audiodeskrypcji możemy zaproponować Państwu systemy mobilne do audiodeskrypcji w terenie – przy opisach w muzeum, galerii, wystawie czy na wycieczce w lesie oraz stacjonarne dla kin, teatrów, stadionów lub muzeów.

Dostarczane przez nas rozwiązania w zakresie audiodeskrypcji są sprawdzone przez klientów w Polsce i zagranicą i reprezentują najwyższą światową jakość radiowej transmisji audiodeskrypcji na żywo lub odtwarzanej.

Nasz system do audiodeskrypcji jest wykorzystywany m.in. przez naszego klienta – producenta Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, przez Pracownię Słowa Twórczego świadczącą usługi w zakresie audiodeskrypcji, Mazowieckie Stowarzyszenie Pracy dla Niepełnosprawnych Defacto, firmę Echo-System sprzedającą m.in. profesjonalne systemy wspomagania słuchu, liczne znane teatry w Warszawie (klienci przez resellera).

Nasze systemy mają długie okresy gwarancji i pomimo najwyższej jakości są możliwe do nabycia także w ramach skromniejszych budżetów.
Oferujemy również możliwość długoterminowego wynajmu sprzętu do audiodeskrypcji.

Odbiornik Okayo EJ-5 włącza się przy pomocy pokrętła służącego jednocześnie do regulacji głośności. Przyciski zmiany kanału są wypukłe i łatwo wyczuwalne. Odbiornik może być używany także bez słuchawki, gdyż posiada wbudowany mikro-głośnik.

W skład typowego zestawu do audiodeskrypcji wchodzą ponadto: nadajnik i mikrofon dla lektora (zawsze), słuchawki kryte dla lektora (audiodeskryptora), nadajnik dla źródła oraz mikser, mikrofon kierunkowy (w zależności od potrzeb i zastanego sprzętu).

Zapraszamy Państwa do kontaktu. Z chęcią odpowiemy na wszystkie Państwa pytania i doradzimy jaki sprzęt wybrać tak aby jak najlepiej pasował do Państwa potrzeb.

Napisz do nas