Systemy do tłumaczeń oferujemy w 3 możliwych rozwiązaniach konfiguracyjnych jako:

 • mobilne systemy do tłumaczeń – systemy radiowe (w odróżnieniu od systemów bazujących na transmisji w podczerwieni) posiadają tę zaletę, że mogą być używane jako sprzęt mobilny – tzn. nie tylko na sali konferencyjnej, ale także na targach, w delegacji, do tłumaczeń podczas wycieczek. Jest tak dlatego gdyż zasilane z akumulatorków odbiorniki i nadajniki nie potrzebują żadnych dodatkowych urządzeń aby realizować tłumaczenie, nawet na więcej niż 1 język obcy. Na dodatek wszystkie odbiorniki i nadajniki można spakować do poręcznych walizek będących zarazem ładowarkami. Ten rodzaj rozwiązania jest bardzo często nabywany przez biura tłumaczeń jako dodatkowy system do obsługi tych wydarzeń, gdzie niemożliwe lub nieopłacalne jest zastosowanie stacjonarnego systemu do tłumaczeń z kabiną.
 • stacjonarne systemy do tłumaczeń – to rozwiązanie polecamy wszędzie tam, gdzie system będzie używany nie tylko jako system mobilny, ale także podczas dużych stacjonarnych konferencji. Oprócz podstawowych komponentów tj. odbiorniki i nadajniki występują tu stacjonarne, zasilane z sieci, odbiorniki i nadajniki dla tłumaczy. Urządzenia te mogą być montowane w systemie “rack” i zwykle są obsługiwane przez technika odpowiedzialnego za nagłośnienie. Dodatkowo standardowym wyposażeniem systemów stacjonarnych są mikrofony pulpitowe dla tłumaczy (mikrofon na tzw. gęsiej szyjce, przycisk mute) oraz kryte komfortowe słuchawki dla tłumacza. Rozwiązanie to jest najczęściej wybierane przez organizatorów konferencji, uczelnie wyższe, biura tłumaczeń, korporacje. Uzupełnieniem systemu stacjonarnego jest kabina dla tłumaczy, która również znajduje się w naszej ofercie.
  W dobie obostrzeń związanych z pandemią warto zastanowić się także nad rozszerzeniem zestawu do tłumaczeń celem przeprowadzania konferencji hybrydowych.
 • modułowe systemy tłumaczeńmodułowy system tłumaczeń to nowoczesne rozwiązanie dostosowane do każdych potrzeb: tłumaczeń symultanicznych, paneli dyskusyjnych czy audiodeskrypcji. Dzięki zastosowaniu hybrydowych stacji tłumacza nie ma potrzeby korzystania z osobnego odbiornika i nadajnika do słuchania i przekazywania tłumaczenia.

Oferujemy sprzęt do tłumaczeń symultanicznych firm:

 • Okayo – doskonałej jakości dedykowane systemy do tłumaczeń bazujące na modelu cyfrowym Okayo CON-9 lub modelach EJ-5 czy EJ-7. Polecane zarówno do małych, średnich jak i dużych sal konferencyjnych.
 • Systemy turystyczne Okayo i mGuide – jako tańszy wariant doskonale nadają się do obsługi mobilnych tłumaczeń (np. na targach, przy zwiedzaniu zakładu produkcyjnego) lub podczas małych i średnich spotkań międzynarodowych.

Należy zaznaczyć, że w/w systemy radiowe posiadają następujące cechy odróżniające od systemów działających z wykorzystaniem podczerwieni:

 • mobilność – odbiorniki mogą działać zarówno w sali jak i w terenie,
 • mniejsza wrażliwość na przeszkody (np. ściany, kolumny) – sygnał dociera do słuchacza nawet gdy ten wyjdzie z sali lub nie pozostaje w kontakcie wzrokowym z nadajnikiem,
 • system może działać także w przypadku braku zasilania zewnętrznego lub awarii systemu nagłośnienia, gdyż podstawowe niezbędne do działania elementy składowe tj. odbiorniki i nadajniki są zasilane z akumulatorków.
 • Ponadto system radiowej transmisji cyfrowej zapewnia – podobnie jak systemy transmisji IR – dyskrecję przekazu.

Napisz do nas