Sennheiser to prawdopodobnie najbardziej renomowany producent sprzętu związanego z nagrywaniem, przesyłaniem oraz reprodukcją dźwięku na świecie. W jego ofercie znajduje się wiele specjalistycznych rozwiązań i produktów takich jak np. słuchawki dla pilotów czy zaawansowane systemy konferencyjne.

Jednym z takich rozwiązań są cyfrowe systemy TourGuide 2020. Zestawy składające się z serii odbiorników, nadajnika(-ów) oraz niezbędnych akcesoriów (np. ładowarki) znajdują wiele zastosowań podczas wszelkiego rodzaju konferencji, tłumaczeń czy chociażby wycieczek turystycznych. Znacząco podnoszą komfort, wygodę i poziom profesjonalizmu pracy tłumacza, przewodnika czy szkoleniowca.

sennheiser tg2020

Elementy systemu Tourguide 2020

Odbiornik – oferujemy 2 modele odbiorników w oparciu o które można zbudować swój zestaw systemu Tourguide 2020: EK 2020-D i HDE 2020-D. Obaz modele są ze sobą kompatybilne, co za tym idzie w 1 zestawie można używać obu typów odbiornika.

Odbiornik EK 2020-D – wyjątkowo solidny i uniwersalny w zastosowaniu odbiornik typu bodypack zapewnia perfekcyjną jakość transmisji oraz prostotę obsługi . EK 2020-D może być używany ze słuchawkami lub też naszyjną pętlą indukcyjną, którą sygnał audio będzie przekazywany do aparatów słuchowych wyposażonych w cewkę T. Podświetlany wyświetlacz czytelnie prezentuje wszystkie ustawienia.
EK 2020-D jest banalnie prosty w obsłudze – jedyne co musi zrobić użytkownik to podłączyć słuchawki. Odbiornik można wygodnie przypiąć do paska lub podwiesić do smyczy. Gdy nie jest odbierany żaden sygnał lub też gdy słuchawki lub pętla indukcyjna są odłączone, następuje automatyczne wyłączenie odbiornika w celu wydłużenia czasu pracy baterii. Czas pracy na jednej baterii (w pełni naładowanej) sięga 16 godzin.

Odbiornik HDE 2020-D – podobnie jak inne urządzenia tej marki tak i ten odbiornik jest urządzeniem o wyjątkowo solidnej i wytrzymałej konstrukcji. HDE 2020-D integruje odbiornik ze słuchawkami, dlatego bywa określany mianem odbiornika „stetoskopowego”. Wszystko zawarte w jednym urządzeniu gwarantuje, że użytkownicy czy też obsługa nie będzie musiała nigdy walczyć ze splątanymi przewodami, a składowanie odbiorników jest szybkie, proste i wygodne. Odbiornik stetoskopowy automatycznie wyłącza się, gdy zostaje zdjęty z głowy, co znacznie wydłuża żywotność baterii. Na wyświetlaczu LCD widać poziom głośności, a także status naładowania baterii oraz kanał odbieranego sygnału, a także jego jakość. Kanały odbioru mogą być łatwo zmieniane przy użyciu środkowych przycisków. Zasięg odbioru sygnału wynosi do 100 metrów, gdy system używany jest na otwartej przestrzeni, spada przy przeszkodach fizycznych, np. wewnątrz budynku.

Nadajnik – producent oferuje 3 rodzaje nadajników:

Nadajnik SK 2020-D – w połączeniu z mikrofonem nagłownym lub zaklapowym daje pełną swobodę ruchów. Dzięki takiemu rozwiązaniu obydwie ręce pozostają wolne , umożliwiając wskazywanie eksponatów lub elementów prezentacji. Obsługa nadajnika jest niezwykle łatwa oraz komfortowa, a on sam jest wyjątkowo wytrzymały. Dzięki dodatkowemu wejściu liniowemu można przekazywać nadajnikiem sygnał z zewnętrznego źródła audio, np. muzykę z przenośnego odtwarzacza CD i równocześnie używać mikrofonu do przekazywania przygotowanych informacji.

Cechy SK 2020-D

 • 6 kanałów transmisji w ogólnie dostępnym paśmie w Europie: 863 – 865 MHz.
 • Wejście mikrofonu z regulowaną czułością (gniazdo jack 3.5 mm z blokadą).
 • Wejście liniowe z regulowaną czułością (gniazdo jack 3.5 mm z blokadą).
 • Podświetlany wyświetlacz prezentuje:
  – wybrany kanał transmisji
  – stan naładowania akumulatorka
  – poziom sygnału audio mikrofonu
  – poziom sygnału wejścia liniowego
 • Żółta kontrolka LED: ostrzeżenie o przesterowaniu
 • Czerwona kontrolka LED: ostrzeżenie MUTE lub LOW BATT

Nadajnik SKM 2020-D – w sytuacjach, gdy potrzeba skupić na sobię uwagę publiczności poprzez mówienie do mikrofonu „ręcznego” oferujemy nadajnik wbudowany w taki mikrofon. Jeśli jedna z osób, która uczestniczy w wycieczce, lub ktoś z publiki konferencji czy wykładu zechce zadać publicznie pytanie, wystarczy przekazać mikrofon, a wszyscy ją usłyszą. Jest to prostsze niż przekazywanie nadajnika z mikrofonem na kablu. Dodatkowo – przeprowadzenie wywiadu z ekspertem stojąc przed grupą słuchaczy sprawi, że twój sposób prezentowania informacji będzie jeszcze bardziej interesujący.
SKM 2020-D skutecznie tłumi niepożądane dźwięki otoczenia. Nadajnik jest łatwy w obsłudze, komfortowy w użytkowaniu i niezwykle wytrzymały. Na podświetlanym wyświetlaczu szybko sprawdzisz kanał transmisji oraz stan naładowania akumulatorka. Zastosowany akumulatorek wystarcza na 8 godzin pracy. Po zakończeniu pracy możesz go bardzo szybko naładować w walizce z systemem ładowania EZL 2020-20L, która też posiada specjalne gniazdo do ładowania i przechowywania zapasowego akumulatorka.

Charakterystyka

 • 6 kanałów transmisji w ogólnie dostępnym paśmie w Europie: 863 – 865 MHz.
 • Cyfrowa transmisja RF.
 • Solidna obudowa przetestowana w warunkach scenicznych.
 • Idealny do użycia w miejscach o dużej głośności.
 • Podświetlany wyświetlacz prezentuje:
  – wybrany kanał transmisji
  – stan naładowania akumulatorka

Nadajnik SR 2020-D – SR 2020-D pozwala na równoczesne tłumaczenie konferencji czy prezentacji w maksymalnie ośmiu językach. Dodatkowy materiał audio może być pobrany z odtwarzacza CD, DVD czy też sieci IT. Oczywiście można także podłączyć mikrofon w celu przekazywania zapowiedzi i uwag. Urządzenie można używać podczas konferencji lub też zabrać ze sobą do obsługi wycieczek autobusowych czy na statkach.
Obsługa nadajnika jest bardzo prosta i komfortowa. Ważne parametry pracy, takie jak wybór kanałów, poziom sygnałów line/mic mogą być kontrolowane na podświetlanym wyświetlaczu.

Cechy

 • 6 – 8 kanałów w objętym bezpłatną licencją europejskim zakresie: 863-865 MHz.
 • Cyfrowa transmisja RF.
 • Dołączony zestaw do montażu w standardzie rack 19”.
 • Bardzo łatwa konfiguracja i użytkowanie.
 • Symetryczne wejście XLR-3F z włączanym zasilaniem fantomowym (48V).
 • Gniazdo słuchawek 6,3 mm w celu monitorowania pracy.
 • Podświetlany wyświetlacz prezentuje:
  – wybór kanału
  – poziom sygnału wejściowego Mic.-/Line

Waliza z zestawem do ładowania EZL 2020-20L

EZL 2020-20L to walizka transportowa wyposażona w kompletną stację multiładowarki, która została zaprojektowana pod kątem ułatwienia obsługi całego systemu TourGuide. Pełni ona funkcję zarówno walizki do przechowywania wszystkich urządzeń, jak również stacji ładowania dla odbiorników i nadajnika TourGuide. Posiada ona dwadzieścia gniazd ładowania dla odbiorników. Dostępne są również dwa gniazda, które mogą służyć do ładowania nadajników lub ich zapasowych akumulatorków. Wyjątkowo imponującą cechą tej walizki jest przycisk Copy. Wszystko, co musisz zrobić, to ustawić jeden odbiornik na właściwy kanał transmisji, a następnie tylko raz wcisnąć ten przycisk, aby wszystkie inne odbiorniki znajdujące się w walizce zostały natychmiast ustawione na ten sam kanał.

Cechy

 • Gniazda ładowania dla 20 odbiorników HDE 2020-D.
 • Gniazdo ładowania dla SK-2020-D.
 • Gniazdo ładowania dla zapasowego akumulatorka BA 2015.
 • Szybkie ładowanie wszystkich elementów systemu w około 2.5 godziny.
 • Funkcja wolnego ładowania.
 • Bezpieczne ładowanie z monitorowaniem temperatury.
 • Przycisk Copy umożliwiający skopiowanie wybranego kanału w jednym odbiorniku na pozostałe 19 odbiorników wraz z domyślnym ustawieniem głośności.

Akcesoria dodatkowe:

 • mikrofon nagłowny HSP 4 – wysokiej jakości trwale spolaryzowany nagłowny mikrofon pojemnościowy o kardioidalnej charakterystyce kierunkowej, który został zaprojektowany do profesjonalnego użycia w warunkach, gdzie niezwykle istotna jest swoboda rąk. Regulowany pałąk szyjny jest praktycznie niewidoczny i bardzo wygodny w noszeniu.
 • wózek do EZL 2020-20L – Wózek GZR 2020 ułatwia przenoszenie walizki ze stacją ładowania TourGuide EZL 2020-20L. Wózek może być łatwo przymocowany do walizki. Długość teleskopowej rączki wózka może być regulowana w dwóch krokach (900 mm lub 980 mm), tak więc można dobrać jej optymalny wymiar. Po złożeniu teleskopowej rączki nie wystaje ona poza obrys walizki, tak więc można korzystać z walizki, bez potrzeby odłączania od niej całego wózka.

Systemy dla kadry kierowniczej

top-management

Systemy dla tłumaczy

Inne modele dla biznesu:

Nasi klienci:

 • Volkswagen
 • Secession
 • Steyr
 • Pro Italy
 • Velux
 • Ramboll
 • Arcelor Mital

Więcej klientów

Sennheiser TG-2020 [pdf]

 

Napisz do nas