Okayo EJ-5 to nowy 16 kanałowy (UHF) system do oprowadzania wewnętrznego i tłumaczeń kompatybilny z modelem EJ-7. Ten nowoczesny system został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu maksymalnej wygody użytkownikom – tłumaczom, przewodnikom, trenerom-szkoleniowcom.


EJ-5 to naprawdę komfortowy, lekki system ze wszystkimi niezbędnymi funkcjami przydatnymi np. podczas wyjazdowych tłumaczeń. Projektanci i inżynierowie Okayo chcieli, aby EJ-5 stał się tak samo łatwym w użyciu atrybutem pracy tłumacza, przewodnika czy trenera jak jest nim dzisiaj np. tablet. Po testach możemy śmiało stwierdzić, że sprostali temu wyzwaniu.

EJ-5 nadajnik. Analogowy system do oprowadzania Okayo EJ-5 wyposażony jest w nowy system redukcji szumów otoczenia, a także podobnie jak EJ-7 w analogowy system enkrypcji transmisji.

Odbiornik i nadajnik EJ-5 są wyjątkowo lekkie – ważą zaledwie 75 gram.

Urządzenia wyposażono we wbudowaną baterię litową, która starcza nawet na 20 godzin pracy. Za to czas całkowitego ładowania nie przekracza 4,5 godziny. Okayo EJ-5 może być doładowywany za pomocą kieszonkowej ładowarki podłączonej do gniazda DC-in, które znajduje się zarówno w nadajnikach jak i odbiornikach.

Podobnie jak model EJ-7, EJ-5 posiada podświetlany wyświetlacz LCD, z którego odczytamy numer aktualnie wybranego kanału oraz poziom naładowania baterii.

Tak samo jak w EJ-7, w EJ-5 również znajdziemy dodatkowe wejście liniowe w nadajnikach (można do niego podłączyć np. odtwarzacz mp3) oraz dodatkowe wyjście w odbiornikach (można podłączyć do niego np. dyktafon).

Jedną z podstawowych różnic w stosunku do EJ-7 jest wyposażenie nadajników EJ-5 we wbudowany mikrofon kapsułowy, a odbiorników w mini-głośniczki. Dzięki temu udogodnieniu sprzęt może działać także bez akcesoriów typu mikrofon czy słuchawki.

Nadajnik, ale także i odbiornik Okayo EJ-5 dysponuje funkcją wyciszania (mute).

Odbiorniki i nadajniki EJ-5 są standardowo wyposażone w bardzo wygodną, odpinaną i regulowaną zawieszkę naszyjną.

Na osobną uwagę zasługują wyjątkowe ładowarki zbiorcze, dzięki którym nie tylko naładujemy sprzęt, ale również zsynchronizujemy ustawienie kanału na wszystkich urządzeniach.

HDC-530 – poręczna ładowarka walizkowa na 30 sztuk odbiorników/nadajników, wyposażona w kółka, funkcję synchronizacji kanału, wyświetlacz LCD, 2 pojemne kieszenie – wewnętrzną na akcesoria i zewnętrzną na dokumenty i drobne akcesoria. Oprócz kółek waliza posiada wysuwaną rączkę dzięki której transport sprzętu odbywa się niesłychanie komfortowo – identycznie jak w przypadku małego bagażu podręcznego. Dodatkowy uchwyt na dłuższej krawędzi umożliwia przenoszenie walizki także i w orientacji poziomej. Jakby tego było mało producent wyposażył HDC-530 również w mocowanie pasa naramiennego i sam pas naramienny, dzięki czemu możemy nosić nasz sprzęt także jako torbę na ramię.

HDC-520- ładowarka stacjonarna – wolnostojąca lub do zabudowy, wyposażona w 20 slotów na odbiorniki/nadajniki EJ-5. Również posiada funkcję synchronizacji kanału.

Inne akcesoria:

Mikrofon z wbudowanym nadajnikiem EJ-501TM – mikrofon pojemnościowy, przycisk wyciszania, zasilany z baterii AA.

Kompatybilność z modelem EJ-7

Systemy EJ-5 i EJ-7 są ze sobą kompatybilne w zakresie częstotliwości używanych kanałów UHF. Innymi słowy w 1 systemie, np. na 1 Sali konferencyjnej możemy używać na tych samych kanałach zarówno odbiorników EJ-5 jak i EJ-7, a transmisja może odbywać się zarówno za pośrednictwem nadajników EJ-7, EJ-5, EJ-770T, EJ-501TM, EJ-701TS.

Wszystkie pozostałe akcesoria od systemów EJ-5 i EJ-7, z wyjątkiem ładowarek, są również ze sobą kompatybilne.

Okayo EJ-5 to wymarzony sprzęt dla tłumaczy symultanicznych i szeptanych – zarówno z agencji jak i freelancer’ów, przewodników w obiektach muzealnych i galeriach, szkoleniowców i trenerów, wykładowców.

Systemy dla tłumaczy

Systemy dla osób pracujących w hałasie

Inne modele tourguide:

Nasi klienci:

  • Volkswagen
  • Secession
  • Steyr
  • Pro Italy
  • Velux
  • Ramboll
  • Arcelor Mital

Więcej klientów

certyfikaty

Okayo EJ-5 [pdf]

Napisz do nas