Nowoczesne rozwiązania w systemach tour guide

2023 Magdalena

Nowoczesne rozwiązania w systemach tour guide

Świat dookoła nas cały czas się rozwija i idzie do przodu. Technologia często zmienia się szybciej niż sami jesteśmy w stanie za nią nadążyć. Również technologia systemów tourguide idzie do przodu. Producenci starają się sprostać różnorodnym potrzebom użytkowników.

Wiele systemów tourguide jest wykorzystywane przez biura podróży, które nie ograniczają się jedynie do wycieczek po jednym kraju, a nawet po jednym kontynencie. Jednak wbrew pozorom nie jest to takie łatwe. Wiele systemów wciąż jest ograniczonych częstotliwością i można je wykorzystywać tylko na jednym kontynencie. (więcej na ten temat tutaj). Obecnie jest tylko jeden system, Okayo OTG-102, który jedynie dzięki zmianie samego nadajnika można wykorzystywać zarówno w Europie jak i Stanach Zjednoczonych.

Producenci systemów tourguide starają się brać pod uwagę coraz szersze grupy odbiorców. Dbają o czytelność wyświetlacza aby nie stanowiły one przeszkody dla osób z problemami ze wzrokiem. Coraz więcej systemów wykorzystuje także technologię Hearing Aid Compatible tak aby mogły z nich z łatwością korzystać osoby noszące aparaty słuchowe.  

Nikt też nie chce przerywać wycieczki w połowie i zmieniać kanałów jeżeli tylko pojawią się jakieś zakłócenia. W tym momencie systemy takie jak mGuide Pellegrino 2, Okayo WaveTalk czy Okayo OTG-102 mogą same wybrać i zmienić kanał, na taki na którym zakłócenia nie będą przeszkadzać.

Organizacja i kontrola grup potrafi być zadaniem wymagającym. Aby ułatwić pracę opiekunom grup system Okayo OTG-102 oferuje kilka bardzo przydatnych funkcji. Funkcja Roll-Call umożliwia sprawdzanie obecności i zliczanie członków grupy. Opcja Calling Alarm pozwala na wezwanie turystów np. po wcześniej zarządzonej przerwie czy przystanku. O utracie zasięgu przez uczestnika wycieczki lub o jego oddaleniu się poinformuje funkcja Out-Of-Range Alarm.

W czasie wycieczek wyjątkowo ważna jest poręczność i waga wykorzystywanych urządzeń i tutaj na pewno wyróżnia się system Okayo WaveTalk ważący jedynie 55g. Ciekawe rozwiązanie proponuje także Okayo OTG-102, którego urządzenia mogą działać na jednej lub dwóch bateriach AA, zależenie od tego czy ważniejsze jest obniżenie wagi urządzenia, czy jego wydajność.

Do urządzeń mGuide DLR-01 i Okayo OTG-102 można podłączyć dodatkowe źródło dźwięku np. smartfona lub odtwarzacza mp3 z muzyką lub wcześniej nagranym audioprzewodnikiem, aby urozmaicić oprowadzanie i umilić przerwy w nadawaniu.

Producenci cały czas starają się wdrażać rozwiązania odpowiadające dynamicznie rozwijającemu się rynkowi. Nowoczesne rozwiązania nieustannie ewoluują, aby sprostać rosnącym potrzebom użytkowników oraz zapotrzebowaniu na większą dostępność. Warto przyglądać się nowym propozycjom, bo jeszcze wiele z nich może nas zaskoczyć.

Napisz do nas