Higiena sprzętu tourguide

2018
Posted in Blog
2018 Magdalena

Higiena sprzętu tourguide

Dobry przewodnik dba nie tylko o merytoryczną treść, którą chce przekazać swoich turystom, ale także troszczy się o ich komfort podczas zwiedzania. Największym udogodnieniem są oczywiście systemy tourguide, których używa coraz więcej przewodników. W związku z tym odbiorniki oraz słuchawki przechodzą przez wiele rąk. Obok bakterii wchodzących w skład mikroflory skóry znajdują się na nich chorobotwórcze wirusy, grzyby i pasożyty.  To właśnie na nie narażeni są turyści, którzy otrzymują sprzęt używany uprzednio przez inną grupę. Warto zadbać o swoich turystów i zaoferować im środki zapobiegawcze!

Dlaczego warto dbać o higienę sprzętu tourguide?
Słuchawki wielorazowe należy czyścić z dwóch powodów – zdrowotnych i technicznych. Słuchawki podczas eksploatacji stają się siedliskiem milionów bakterii i martwego naskórka. Nagromadzenie bakterii chorobotwórczych może prowadzić do schorzeń narządu słuchu oraz skóry. Jeśli chodzi o techniczny aspekt, trzeba pamiętać, że zanieczyszczenia mogą powodować zakłócenia dźwięku, a w skrajnym przypadku nawet jego całkowite stłumienie!

Jak zadbać o higienę sprzętu tourguide?
Od 2018 roku w naszej ofercie znaleźć można gamę akcesoriów higienicznych. Akcesoria pakowane są w saszetki bądź woreczki. Wystarczy rozdać je turystom przed wycieczką bądź w autokarze. To nie tylko oszczędność czasu przewodnika. Dzięki samodzielnej dezynfekcji turysta uzyskuje pewność higieny i czystości otrzymanego sprzętu.

Jakie akcesoria higieniczne można znaleźć w naszej ofercie?
1. Jednorazowe chusteczki dezynfekujące do słuchawek i odbiorników
2. Jednorazowe gąbki i nakładki na słuchawki
3. Jednorazowe gumki higieniczne do słuchawek dousznych
4. Słuchawki jednorazowe SJ-1, SJ-2, SJ-3

Po szczegółowe informacje zapraszamy na naszą podstronę poświęconą higienie systemów tourguide.

Napisz do nas