Bezprzewodowy system komunikacji dla sędziów sportowych

Dwukierunkowe systemy do komunikacji AXIWI znajdują się na liście systemów do komunikacji sędziowskiej światowego związku piłki nożnej FIFA (Fédération Internationale de Football Association) AXIWI to profesjonalne systemy dla sędziów sportowych i są używane przez organizacje piłkarskie i sędziowskie na całym świecie. Link do pozostałych referencji.

Każdy mecz sportowy wiąże się z dużymi emocjami, ale także dynamiką rozgrywki. Dla sędziów ważna jest dobra i niezawodna komunikacja z innymi arbitrami, która nie zawsze jest możliwa ze względu na odległość i pozycję na boisku, a także prędkość gry. Z pomocą przychodzą tu systemy dwukierunkowe Axiwi AT-320 oraz AT-350, dzięki którym komunikacja między sędziami staje się bezproblemowa. Gdy piłka jest w grze nie trzeba krzyczeć i ryzykować niezrozumieniem się. Dzięki prostocie obsługi, korzystanie z systemów nie wymaga dodatkowej uwagi. Systemy komunikacji dwukierunkowej Axiwi wyróżnia także przystępna cena. Podobne systemy dla sędziów to nawet 5-krotnie wyższy wydatek!

Axiwi AT-350
AXIWI AT-320

System komunikacji sędziowskiej dla piłki nożnej

System AXIWI AT-320 i AT-350 pozwalają 6 osobom na jednoczesną komunikację symultaniczną tzn. tak jak w rozmowie telefonicznej. W praktyce oznacza to, że wszyscy arbitrzy rozstawieni na całym boisku lub wzdłuż jego długości mogą porozumiewać się bez żadnego problemu. Do wyboru są dwa rodzaje połączeń – otwarte słuchanie i mówienie lub tylko mówienie przez naciśnięcie przycisku “S”. Pozwala to dostosować sposób komunikacji do aktualnych potrzeb. W zależności od konfiguracji do rozmowy może dołączyć kolejna osoba, ale tym samym wyklucza jedną osobę z kręgu komunikacji dwukierunkowej.

Korzyści dla sędziów piłkarskich

Dynamika i sprawne podejmowanie decyzji 

  • Proaktywny sposób kierowania rozgrywką
  • Bezpośredni i łatwy kontakt z innymi arbitrami
  • Dwukierunkowa komunikacja w czasie rzeczywistym

Minimalizuje pomyłki i usprawnia proces decyzyjny

  • Potwierdzanie krytycznych informacji o grze 
  • Przekazywanie szybko i bezpośrednio istotnych informacji

Angażuje zespół sędziowski

  • Sędziowie mogą bez rozproszenia wykonywać swoje obowiązki na boisku

Profesjonalizm

  • Wprowadzona na boisko technologia procentuje większą skutecznością oraz wydajnością arbitrów

Rozwój i doskonalenie umiejętności

  • Komunikacja poprzez system Axiwi może być słuchana przez obserwatorów, kształcących się jeszcze sędziów czy trenerów dzięki czemu wiedzą co mówią sędziowie na boisku. Pomaga to w dobrej ocenie gry zawodników, kształci oraz rozwija umiejętności.

System komunikacji AXIWI AT-320 i AXIWI AT-350

Systemy komunikacji AXIWI nie przekraczają swoją wagą 40 gram, posiadają smycz dla bezpieczeństwa i klips na ubranie. Systemy zasilane są wbudowanymi bateriami litowo – polimerowymi, dzięki czemu mogą pracować nawet do 12 godzin. Dostępne są różne zestawy słuchawkowe w zależności od potrzeb i preferencji. System komunikacji AXIWI umożliwia 6 osobom komunikację symultaniczną, a pozostali uczestnicy mogą nasłuchiwać lub wtrącać się do rozmowy.

Napisz do nas