#socialdistance w turystyce

8 lipca 2020 Magdalena

#socialdistance w turystyce

Aktualna sytuacja na świecie związana z pandemią COVID-19 zobligowała wszystkie działy gospodarki do zachowania szczególnej ostrożności i wprowadzenia wielu obostrzeń m.in. zachowania odpowiedniego dystansu społecznego.

Turystyka

Wycieczki grupowe, zwiedzanie popularnych punktów i obiektów turystycznych wiąże się często z dużą liczbą osób zgromadzonej na niewielkim obszarze. Słynne miejsca turystyczne to często duży tłum. Teraz, gdy turystyka nabrała innego, nowego wymiaru świetnym rozwiązaniem będą systemy tourguide i audioguide. Przewodnik nie musi skupiać wokół siebie grupy turystów, którzy muszą stać blisko, aby coś usłyszeć. Grupa może rozejść się nawet na 100 metrów (wymagane 2 metry odstępu pomiędzy osobami to dla systemów tour guide pikuś!) i nadal doskonale odbierać to co mówi przewodnik.

Systemy tourguide mogą być wyposażone w słuchawki jednorazowe, które zapakowane w zgrzewane woreczki dają pewność higieny i bezpieczeństwa. W przypadku słuchawek wielorazowych można zastosować jednorazowe nakładki higieniczne z fizeliny.

Każdy turysta może otrzymać jednorazową chusteczkę do zdezynfekowania odbiornika czy słuchawki wielorazowej – co dodatkowo wzmocni poczucie higieny.

Dla zachowania jeszcze większych standardów higieny proponujemy chusteczki jednorazowe (zapakowane w jednostkowe saszetki) do dezynfekcji sprzętu, które można rozdać turystom.

Po skończonym oprowadzaniu sprzęt tourguide można zdezynfekować za pomocą specjalistycznych płynów do dezynfekcji systemów tourguide, audioguide i słuchawek.

Dobry przewodnik to odpowiedzialny przewodnik!

Napisz do nas