Ochrona środowiska na każdym etapie

2018 Magdalena

Ochrona środowiska na każdym etapie

Coraz większym zagrożeniem dla środowiska są rosnące ilości odpadów. Różnego rodzaju śmieci trafiają do środowiska za co można winić w dużej mierze nieświadomych konsumentów, ponieważ to właśnie oni mają wielki wpływ czy produkowane przez nich odpady będą segregowane i przetwarzane.

Widzimy i słyszymy o potrzebie minimalizacji odpadów, ich powtórnym użyciu lub też odpowiednim składowaniu. W szkołach prowadzone są programy edukacyjne na temat ochrony środowiska, na klatkach schodowych w naszych domach wiszą plakaty informacyjne, a w telewizji oglądamy debaty i programy na ten temat. Jednak po za konsumentami istnieje jeszcze wiele czynników decydujących o stanie środowiska takich jak np. kwestie prawne regulujące zarządzanie odpadami czy sami już producenci, którzy niestety często nie są zainteresowani dalszym życiem ich produktów np. plastikowych butelek czy słomek do napojów.

Powyższe pokazuje, jak ważną role odgrywają producenci i przedsiębiorcy w procesie produkcji, zarządzania i późniejszej utylizacji odpadów.

Ogromnym problemem dla środowiska są elektrośmieci czyli zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny, a także baterie. Odpady te należy odpowiednio utylizować oraz zabezpieczać, ponieważ po dostaniu się np. do gruntu lub wody uwalniają liczne substancje szkodliwe.

W związku z tym, iż nasza firma zajmuje się sprzedażą systemów tourguide i audioguide oraz akcesoriów w tym m.in. ładowarek oraz baterii, w trosce o środowisko, dołączyliśmy do programu Firma Przyjazna Naturze uzyskując certyfikat ekologicznej odpowiedzialności przedsiębiorstw AURAEKO.  Dzięki temu, możemy utylizować odpady produkowane przez naszą firmę w sposób bezpieczny i niezagrażający środowisku.

Kupując produkty w naszej firmie możecie mieć pewność, że sprzedawane przez nas systemy są nie tylko produkowane w zgodzie z międzynarodowymi standardami i z bezpiecznych materiałów (o czym pisaliśmy w jednym z poprzednich artykułów na naszym blogu). Dbamy także o odpowiednie zabezpieczenie oraz utylizację elektrośmieci i innych odpadów.

Napisz do nas