Bezprzewodowy system Interkom: czym jest i gdzie sprawdzi się najlepiej?

2021 Magdalena

Bezprzewodowy system Interkom: czym jest i gdzie sprawdzi się najlepiej?

Komunikacja bezprzewodowa odgrywa coraz większą rolę w naszym życiu. Nie chcemy być już ograniczeni kablami, przewodami telefonicznymi, budkami telefonicznymi czy innymi systemami do komunikacji, które nie dają możliwości przemieszczania się. Stawiamy obecnie na mobilność, wysoką jakość dźwięku i intuicyjną obsługę urządzeń, aby nawet osoby w podeszłym wieku mogły z łatwością z nich korzystać.

Bezprzewodowy system interkomowy łączy w sobie wszystkie powyższe cechy. Interkomy zyskują na popularności ze względu na ich możliwości i zastosowanie zwłaszcza przy obecnych ograniczeniach epidemicznych.

Interkom jest skutecznym i łatwym w użyciu urządzeniem, które usprawnia komunikację i pracę. Na system mGuide WIN-1 składają się dwa typy interkomów – master oraz sub master. Stacja główna (master) łączy się z sub masterami (maksymalnie 5 urządzeń w grupie). Urządzenia można wygodnie postawić np. na biurku czy stole lub przywiesić do ściany.

Po błyskawicznym połączeniu wszystkich dostępnych Interkomów użytkownicy mogą się kontaktować ze sobą, wciskając jeden przycisk, zarówno ze wszystkimi, jak i z pojedynczymi osobami, obsługującymi urządzenia. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie mają możliwości wybierania numeru czy trzymania słuchawki, co niezbędne jest podczas używania popularniejszych telefonów stacjonarnych albo komórkowych.

Bezprzewodowe systemy interkomowe ułatwiają szybki kontakt osobom, które znajdują się w różnych pomieszczeniach.

Sprawdzają się one także podczas rozmawiania przez ścianki izolujące, parawany czy ścianki z plexi, które stosowane są już niemalże w każdym miejscu obsługującym klienta takim jak banki, urzędy, dworce czy placówki pocztowe. Urządzenia sprawdzają się także w miejscach, gdzie kontakt z dużą liczbą osób jest nieunikniony, a co za tym idzie, powinno się wdrożyć stosowne rozwiązania, pozwalające nie tylko zachować wydajność, płynność i komfort pracy, lecz także zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników, klientów i gości.

System interkomowy mGuide WIN-1 znajdzie zastosowanie także w miejscach, gdzie chcemy mieć zapewniony stały kontakt z drugą osobą celem np. monitorowania jej potrzeb czy stanu zdrowia. Funkcja „monitor” pozwala na połączenie z drugim użytkownikiem, nawet gdy ten nie może odebrać połączenia ze względu na zajęte ręce czy stan zdrowia. Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się przede wszystkim w domach opieki i ośrodkach dla osób starszych w relacji pielęgniarka, obsługa – pacjent, pensjonariusz.

Z doświadczenia naszych klientów wynika, że bezprzewodowe systemy Interkom znajdują zastosowanie m.in. w zakładach medycznych, warsztatach, biurach, placówkach edukacyjnych, a także w domu, sprawiając, że komunikacja staje się bezpieczna, szybka i łatwa.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat systemu interkomowego mGuide WIN-1 skontaktuj się z nami!
Doradzimy i podpowiemy, w jaki sposób możesz używać systemu mGuide WIN-1 w swoim otoczeniu.

Napisz do nas