mGuide FLDR jest przedstawicielem coraz liczniejszej linii modeli 2-kierunkowych systemów tourguide umożliwiających komunikację w pełnym dupleksie. Kilka jego cech sprawia, że jest to najbardziej zaawansowany z modeli tego typu w naszej ofercie!

FDLR przyda się wszędzie tam gdzie potrzebna jest wysokiej jakości audio swobodna rozmowa w większej grupie, czyli chociażby do komunikacji szkoleniowej lub eksperckiej na hałaśliwej linii produkcyjnej.

Warto zauważyć, że w przypadku tego produktu praktycznie nie zachodzą ograniczenia ilości osób mających jednoczesną możliwość nadawania i odbioru w grupie (czyli korzystania z pełnego dupleksu). Wprawdzie teoretycznie istnieje ograniczenie do 5 osób (powyżej 5 tylko odsłuch), natomiast dzięki wykorzystaniu elastycznego protokołu FIFO (first-in-first-out) pierwsza osoba, która wcisnęła przycisk konferencji (pełnego dupleksu) zostanie automatycznie przeniesiona do trybu odsłuchu w momencie, gdy swój przycisk konferencji wciśnie szósta osoba z kolei.

Jeśli takie rozwiązanie było jednak niewystarczające – dzięki dodatkowemu specjalnemu urządzeniu zwanemu repeaterem istnieje możliwość rozszerzenia grupy osób mających jednoczesny dostęp do pełnej konferencji do 8 lub aż do 16.

Bolączką dotychczasowych rozwiązań w zakresie modeli pełnodupleksowych bywał też zasięg. mGuide FDLR i tutaj jest rekordzistą – do 300 metrów w linii wzroku z możliwością rozszerzenia do ok. 600 metrów!

 

Zastosowania pełnodupleksowego systemu tourguide z takimi parametrami są naprawdę szerokie:
– oprowadzanie i szkolenia w środowisku o wysokim hałasie (przemysł)
– zabezpieczenie i ochrona eventów, zgromadzeń, pielgrzymek, koncertów
– obsługa hoteli, restauracji, statków, muzeów, atrakcji turystycznych
– koordynacja zespołów ratowniczych
– sport, treningi sportowe, sędziowanie i wiele innych

 

W standardowym pakiecie wraz z radiem FDLR zapewniamy lekki headset, smycz, etui z klamrą, kabel USB, walizeczkę.

Wśród akcesoriów dodatkowych oprócz ładowarek można znaleźć także znakomitej jakości headsety z mikrofonami krtaniowymi, bardzo przydatne w środowisku o wysokim hałasie.

Napisz do nas